İsminizi doldurun:

Buyrun (İsim)

... aradığınız mesaj budur!

Bu sayfada hayattaki en önemli soruların cevaplarını bulacaksınız: "Buradaki amacım nedir?" "Neden başkalarında gördüğüm huzura sahipmiş gibi görünmüyorum?" veya "Hepsi bu kadar mı?" gibi sorular. Bu sayfa, bu sorulara ve daha fazlasına ait cevapları ortaya çıkaracaktır. Farkına varmayabilirsiniz, ama Yaratan Tanrınızdan ayrılıyorsunuz. Aslında, kendi doğanız tarafından ayrılıyorsunuz. Size mesajımız, bir umut mesajıdır çünkü Tanrı sizi seviyor ve O'nun arzusu sizin O'nunla barışmanızdır ve size O'na dönüş yolunu sunuyor. Tanrı'nın sunduğu çözüm, ayrılığınızın ebedi olmamasını sağlayacaktır.

{{ personName }}, bu çözümü bilmek ve deneyimlemek ister misiniz?

Şunları ister misiniz? :

 • - Hayatınızın amacının ne olduğunu keşfetmek ister misiniz?
 • - Geçmişte yaptığınız her şeyden affetmenin getirdiği seviç ve rahatlamayı yaşamak ister misiniz?
 • - Yaşam için burada geçirdiğiniz zamandan daha fazlası olduğunu ve cennette sonsuz yaşamı garanti altına alabileceğinizi bilmenin güvencesine sahip olmak ister misiniz?

Anahtar: İman, tüm bunların ve daha fazlasının kapısını açan anahtardır.

Bu, Tanrı'nın "dünyaya" olan sevgisidir, benim ve sizin gibi insanlar {{ personName }}, Tanrı'nın sizin için çözümü sağlamasına neden oldu, böylece O'nun sevgisini ve O'nunla barışmanızla gelen huzuru deneyimleyebilirsiniz. Tanrı, hayatınızın, zor zamanlarında bile başkalarıyla ve O'nunla barış ve sevinçle dolu olmasını ister.

Çünkü Tanrı {{ personName }}'i o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlunu verdi. Öyle ki, O'na iman eden {{ personName }} hiç mahvolmasın, sonsuz yaşama kavuşsun.

İncil'den Alıntı: Yuhanna 3:16

Tanrı'nın planını keşfedin: Esenlik ve yaşam

Burada ve şimdi bol bir yaşama sahip olmak Tanrı'nın sizin için niyetidir. Öyleyse neden çoğu insan bu bol yaşama sahip değiller? Yuhanna 10:10

stap1

Sorun: Tanrı ve {{ personName }} arasında bir ayrım var

Bakın, RAB'bin eli kurtaramayacak kadar kısa, Kulağı duyamayacak kadar sağır değildir. 2 Ama suçlarınız sizi Tanrınız'dan ayırdı. Günahlarınızdan ötürü O'nun yüzünü göremez, Sesinizi işittiremez oldunuz. İşaya 59: 1-2 Bu, sizinle Tanrı arasındaki bölünmeye neden oldu. Adem'in günahıyla size aktarılan günahla doğdunuz ve {{ personName }} siz de kendi isteğinizle günah işlediniz. Şimdi sizinle Tanrı arasında bu ayrım var

{{ personName }}

Tanrı

stap2

Tanrı insanları, Tanrımızla paydaşlıktan zevk alabilmemiz ve O'na yücelik getirmemiz ve Tanrı'yla dost olabilmemiz için Kendi benzerliğinde yarattı. Tanrı, yarattığı her şeyden zevk almamız ve ona hayran kalmamız için güzel bir dünya yarattı. Bize harika ve doyurucu bir yaşam sağladı.

{{ personName }}, Tanrı robotlar değil, Kendi benzeyişinde, O'nu sevmeyi ve itaat etmeyi seçebilecek ve O'nun ve sunduğu her şeyin tadını çıkarabilecek özgür iradeye sahip canlı varlıklar yarattı. Bu özgür iradeyle, itaatsizlik ve Tanrı'yı sevmemeyi olasılığı geldi. Ne de olsa gerçek bir dostluk ve gerçek sevgi sahip olmak için bir seçim yapılması gerekiyordu. Dostluk ve sevginin temeli robotlar gibi zorlanamaz ama onları biz seçeriz.

Ancak ilk yaratılan insan kendi yolunu seçti ve onun itaatsizliğine günah denmiştir. Günah, hedefi kaçırmak demektir, çünkü Tanrı bizim için çok daha iyisini amaçladı. Günahın sonuçları sadece ilk erkek Adem ve ilk kadın Havva için değildir, tüm insanlığa geçmiş bir günah doğası olduğundan tüm insanlar için geçerlidir.

Kutsal Kitap diyor ki:

Günah bir insan aracılığıyla, ölüm de günah aracılığıyla dünyaya girdi. Böylece ölüm bütün insanlara yayıldı. Çünkü hepsi günah işledi. Romalılar 5:12

Hedefi kaçırmak bizi Tanrı'dan ayırdı ve ilişki bozuldu. Bunun sonucu şu ki, artık köprülenemeyen bir ayrılık var. Yine de deneyebiliriz:

 • Sevaplar ve dinci törenler
 • Yüksek ahlaki standartlar
 • Meditasyon
 • İnsani yardım çabaları
 • Hayırseverlik
stap3

Ve diğer birçok yoldan, bu boşluğu doldurmanın hiçbir yolu yoktur, çünkü Tanrı Kutsaldır ve biz değiliz, ve biz ne yaparsak yapalım, günahlarımızı alıp hedefe ulaşamayız.

İncil derki: "Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı'nın yüceliğinden yoksun kaldı." Romalılar 3:23

Çünkü günahın ücreti ölüm, Tanrı'nın armağanı ise Rabbimiz Mesih İsa'da sonsuz yaşamdır. Romalılar 6:23

Bu sorunun tek bir çözümü var!

Tanrı'nın çözümü: İsa Mesih

{{ personName }}

Tanrı

stap4

İsa Mesih

Tanrı, bizi Kendisinden ayıran günahın çözümünü Kendisinin sağlaması gerektiğini biliyordu. Bu çözüm, Tanrı'nın bize Tanrı'nın Oğlu İsa Mesih aracılığıyla bir insan olarak geldiğini anlamına geliyor. Kimsenin yapamadığını İsa Mesih yaptı. O, Tanrı'nın gerektirdiği kusursuz günahsız hayatı yaşadı ve bizim yerimize günahtan dolayı bize düşen cezayı alarak kendi hayatını feda etti.

Birbirinizle ilişkinizde, Mesih İsa ile aynı zihniyete sahip olun:

Mesih İsa'daki düşünce sizde de olsun. Mesih, Tanrı özüne sahip olduğu halde, Tanrı'ya eşitliği sımsıkı sarılacak bir hak saymadı. Ama kul özünü alıp insan benzeyişinde doğarak ululuğunu bir yana bıraktı. İnsan biçimine bürünmüş olarak ölüme, çarmıh üzerinde ölüme bile boyun eğip kendini alçalttı! Filipililer 2:5-7

İsa günahlarımız için ölerek, Tanrı ile aramızdaki boşluğu doldurdu.

Kutsal Kitap diyor ki:

Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü. Romalılar 5:8

Aslında İsa bunu şu şekilde söyledi: “Yol, gerçek ve yaşam Ben'im” dedi. “Benim aracılığım olmadan Baba'ya kimse gelemez. Yuhanna 14: 6

Sonunda Tanrı'nın Kendisi çözümle geldi. Tanrı insan oldu ve o Kişi, İsa Mesih aracılığıyla Tanrı ile aramızda yaratılan boşluk kapatıldı. İşte bu sebeple bu dünyaya geldi; Çarmıhta acımasız bir şekilde öldü ve günahlarımızın cezasını bizim yerimize taşıdı. Bunu yaparken İsa, Tanrı ile aramızdaki boşluğu doldurdu.

Kutsal Kitap diyor ki:

Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü. Romalılar 5: 8

Ve bundan biraz önce:

İsa cevapladı, “Yol, gerçek ve yaşam Ben'im” dedi. “Benim aracılığım olmadan Baba'ya kimse gelemez. Yuhanna 14: 6

{{ personName }}

Tanrı

 • mutsuzluk
 • ayrılık
 • suç
 • belirsizlik
 • amaç eksikliği
 • kargaşa ve endişeler
 • sevinç
 • dostluk ve ilişki
 • bağışlama
 • sonsuz yaşam
 • bol yaşam
 • esenlik
stap5

İsa Mesih

{{ personName }}, şimdiye kadar görebileceğin gibi, bu dünyadaki herkes günah nedeniyle Tanrı'dan ayrı kaldı. {{ personName }}, sen ve diğer herkes suçlu bulundunuz ve sonsuza kadar sürecek olan yargılama altındasınız. Tanrı bunu senin için veya başkası için istemez, sana karşı sabırlıdır, senin veya kimsenin mahvolmasını istemez, ancak herkesin tövbe edip sonsuz yaşama sahip olmasını ister. Hiçbir şey yapmazsanız, o zaman ondan ayrı kalırsınız. Tanrı şu anda yaşamı seçmek için size uzanıyor; Size gerçekten O'nun çocuğu ve O, Babanız olması için bu şansı veriyor. Dini tören nedeniyle veya dini kanunları takip ederek ve iyilikler yaparak Tanrı ile barıştıramazsınız veya günahlarınızı bağışlatamazsınız. İsa Mesih'yi seçmek Tanrı'yı seçmek anlamına gelir, bu imandır ve Tanrı'nın lütfu sayesinde. Yapacağın daha önemli bir seçim yok. O'nun kim olduğuna ve mesajına inanarak Tanrı'nın çocuğu olursunuz.

Kutsal Kitap diyor ki:

Kendisini [İsa] kabul edip adına iman edenlerin hepsine Tanrının çocukları olma hakkını verdi. Yuhanna 1:12

Kutsal Kitap mesajına ve O'nun kim olduğuna ve yaşamı, ölümü ve dirilişiyle neler başardığına dair gerçeğine inandığını söyler.

Kutsal Kitap diyor ki:

İsa'nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı'nın O'nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın. Çünkü insan yürekten iman ederek aklanır, imanını ağzıyla açıklayarak kurtulur. Romalılar 10:9-10

Bunu yaptığınızda günahların bağışlanmasını alırsınız. Şimdi imanla aklanıyorsunuz ve Rab İsa Mesih aracılığıyla Tanrı ile barışa sahipsiniz. Bu, "inanç sahibi olmak" denilen şeydir. Bu, 'İsa'ya güvenmenin' anlamıdır. {{ personName }}, mesajını kabul etmek için bunu kişisel olarak yapmalısınız ve bu gerçek, İsa'yı kabul etmektir. Ondan sonra İsa hayatınızın Efendisidir.

{{ personName }}, neyi seçiyorsun?

stap6

Kutsal Kitap diyor ki:

Kendisini [İsa] kabul edip adına iman edenlerin hepsine Tanrı'nın çocukları olma hakkını verdi. (Yuhanna 1: 12)

{{ personName }}, Sen:

1. Günahkar olduğunu ve Tanrı'dan ayrıldığınızı anlıyor musun?

2. Tanrı'ya gelmek için İsa Mesih'e inanman ve ona güvenmen gerektiğine inanıyor musun?

3. İsa'dan, cezanı üstlendiği için senin günahlarından bağışlamasını ister misin?

4. Onun Rab olduğuna ve ölümden dirildiğine inanıyor musun?

{{ personName }}, bu sorulara evet dersen, bunu Tanrı'ya dua ederek söyle, çünkü kalbinde ne olduğunu bilir.

Şimdi, Tanrı'ya şükredebilirsin ki İsa'nın kanıyla ve kurban edilmesiyle günahlarını silindi.

5. Şimdi Tanrı'ya hayatınızın geri kalanında O'nu takip etmek istediğinizi söylemenin zamanı geldi çünkü İncil artık "Yeni bir Yaratık" olduğunuzu söylüyor. 2 Korintliler 5: 16-17

Tanrı'ya dua ederken Şöyle dua edebilirsin:

Tanrım, günahkar olduğumu gördüm ve bağışlamana ihtiyacım var. İsa Mesih'in de benim için öldüğünü ve ölümden dirildiğini anladım. Eski yaşam tarzıma sırtımı dönmeye hazırım. İsa Mesih'in şimdi kalbime ve hayatıma girmesi için dua ediyorum: Böylece Babam olarak Seninle tanışabilir ve Seni daha iyi tanımayı isterim. Senin yardımınla, hayatımda Rab olarak Seni takip etmeye ve sana itaat etmeye hazırım. Amin